Ze wszystkich znanych chorób męskich impotencja powoduje największy dyskomfort. I nie jest to kwestia fizycznej niedogodności. Przy pierwszym przejawie męskiej słabości mężczyzna doznaje znacznej traumy psychicznej, której niełatwo się pozbyć.
Wbrew powszechnemu przekonaniu choroba ta nie jest związana wyłącznie z czynnikami związanymi z wiekiem. Siedmiu na dziesięciu mężczyzn uważa, że choroba objawia się w starszym wieku. Istnieje wiele przypadków, gdy faceci, którzy nie ukończyli nawet 30 lat, sami doświadczają tej choroby. Według badań statystycznych z tym problemem boryka się co piąty mężczyzna na świecie, z czego zaledwie 30% należy do kategorii wiekowej – po 60. roku życia.
Czynniki wpływające na potencję
Oczywiście czynnik wieku wpływa na organizm jako całość, a w szczególności na osłabienie potencji.
Przejawia się to w:
- Utrata elastyczności penisa;
- Zmniejszona elastyczność naczyń krwionośnych;
- Obniżony poziom testosteronu;
- Uczucie zbliżającego się wytrysku staje się nudne;
- Rozmiar penisa we wzwodzie zmniejsza się z biegiem czasu.
Nawet łącznie czynniki te nie zawsze mają negatywny wpływ na potencję. Jeśli tak się stanie, psychologiczna potrzeba relacji seksualnych w ogóle się nie zmienia.
Główne powody
Aby podjąć odpowiednie działania zwiększające potencję, trzeba zrozumieć przyczyny męskiej słabości. Co zatem powoduje pogorszenie stanu zdrowia mężczyzn?
Choroby:
- Układ moczowo-płciowy (zapalenie pęcherzyków, zapalenie gruczołu krokowego, gruczolak prostaty);
- Układu sercowo-naczyniowego;
- Zaburzenia hormonalne;
- Problemy z układem hormonalnym (hipogonadyzm u mężczyzn, cukrzyca, nadmierny przyrost masy ciała);
- Zaburzenia psychiczne;
- Kontuzje;
- Stwardnienie rozsiane;
- Choroba Parkinsona;
- Przyjmowanie leków wpływających na potencję.
Niekorzystne nawyki mają działanie obciążające.
Co robić?
Najprostsza i jednocześnie skuteczna metoda zwiększenia potencji u mężczyzn po 60. roku życia, utrzymująca organizm w dobrej kondycji.
Aby to zrobić, musisz przestrzegać prostych zasad:
- Zwiedzanie łaźni parowych. Nie bez powodu Słowianie tak ciepło podchodzą do zabiegów wodno-parowych. Zabiegi termalne poprawiają układ krążenia, kondycję skóry, a także zapewniają uwolnienie zbędnych substancji poprzez pocenie. Zapewnia to ogólny stan zdrowia organizmu, a co za tym idzie, zwiększoną siłę działania. Nie zapomnij o przeciwwskazaniach zabiegów termicznych w chorobach układu krążenia, skóry i centralnego układu nerwowego;
- Zimny i gorący prysznic. Poprawia krążenie krwi, wzmacnia układ odpornościowy, oczyszcza pory i stabilizuje metabolizm. Generalnie prysznic kontrastowy najlepiej stosować rano, jeżeli jednak nie jest to możliwe, można to zrobić wieczorem. Pierwsze takie procedury przeprowadza się w taki sam sposób, jak hartowanie, stopniowo zwiększając różnicę temperatur. Prysznic kontrastowy korzystnie wpływa na mężczyzn po 40. roku życia – utrzymuje ich w dobrej kondycji i sprzyja ogólnemu samopoczuciu. Przeciwwskazania: choroby układu krążenia;
- Ćwiczenia fizyczne. Ogólny stan organizmu zależy bezpośrednio od aktywności fizycznej. Wszyscy wiedzą o korzystnych właściwościach ładowania, ale dwóch na dziesięciu przestrzega prawidłowego trybu;
- Odpowiednie odżywianie. Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, musi być zaopatrzony we wszystkie potrzebne mu mikroelementy i witaminy;
Ćwiczenia fizyczne
Aktywność fizyczna u mężczyzn po 40. roku życia jest konieczna w każdym przypadku. Pomogą Ci poczuć się młodziej, utrzymać ciało w dobrej kondycji, a psychologowie twierdzą, że poprawiają stan psychiczny człowieka.
Ale nadal musisz wiedzieć, które ćwiczenia powinieneś wykonywać, a których powinieneś unikać.
Jeśli mężczyzna nie uprawiał wcześniej sportu, choćby w formie ćwiczeń, należy zacząć od lekkiej aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli jest po 60. roku życia. Odpowiednie są do tego jedynie spacery. Na początku możesz po prostu spacerować spokojnie, potem w szybkim tempie, a na koniec zacząć biegać.
Gdy bieganie przestanie być „ciężarem", możesz zacząć wykonywać codzienne ćwiczenia. Ich intensywność należy zmieniać od mniejszej do bardziej stopniowo, w zależności od ogólnego samopoczucia.
Ćwiczenia fizyczne dla mężczyzn dobierane są wyłącznie indywidualnie. Zestaw ćwiczeń dla mężczyzn po 40 lub po 60 latach będzie miał wiele różnic. Ponadto współistniejące choroby układu krążenia lub układu moczowo-płciowego wymagają większej uwagi przy doborze niektórych ćwiczeń. Dlatego przed rozpoczęciem aktywności fizycznej należy skonsultować się z lekarzem i skonsultować się z trenerem.
Masaż
W połączeniu z innymi działaniami zwiększającymi potencję stosuje się masaż. Poprawia ogólny stan zdrowia, jednak są takie punkty na ciele mężczyzn, których masaż jest szczególnie skuteczny. Umieszcza się je na rękach, nogach i plecach.
Odżywianie
Ważnym aspektem poprawy potencji u mężczyzn po 60. roku życia jest prawidłowe odżywianie. Organizm ludzki jest zaprojektowany w taki sposób, że musi uzupełniać zapasy składników odżywczych, minerałów i witamin, aby zapewnić normalne samopoczucie.
Również w arsenale natury istnieje wiele produktów, które mogą poprawić zdrowie mężczyzn:
- owoce morza. Zaliczane są do afrodyzjaków. Szczególnie przydatne są ostrygi, małże i kraby. Są nasycone cynkiem, jodem, a także aminokwasami niezbędnymi dla zdrowia mężczyzn. Owoce morza obejmują również rodzaje ryb morskich, które mają korzystny wpływ na mężczyzn;
- Przyprawy. Wiele rodzajów przypraw ma zdolność zwiększania libido. Dlatego zaleca się doprawianie potraw czosnkiem, cebulą, pietruszką, bazylią, koperkiem, kminkiem, kardamonem, anyżem, imbirem i cynamonem;
- Miód. Produkt ten posiada niesamowite właściwości. Jest to praktycznie panaceum na wszystkie choroby. W przypadku mężczyzn ze słabą erekcją warto zastąpić cukier miodem;
- Wiewiórki. Męskie ciało potrzebuje ich bardziej niż kobiety. Jednak po 40. roku życia lekarze zalecają większą ostrożność w spożywaniu tłuszczów zwierzęcych w pożywieniu, a po 60. – maksymalne ograniczenie ich ilości. Jest wyjście. Jaja przepiórcze doskonale uzupełnią zapasy tego produktu w organizmie. I oczywiście mięso. To prawda, że nie zaleca się spożywania go w dużych ilościach. Należy jeść odmiany niskotłuszczowe (królik, kurczak, wołowina). Rośliny strączkowe są magazynem białek roślinnych;
- Orzechy. Zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.
Tradycyjne metody leczenia
Dary natury są ogromne.
Dlatego istnieje wiele przepisów na leczenie domowe:
- Wędzony żołądek wielbłąda. Medycyna Wschodu uważa go za najlepszy środek na zwiększenie potencji. Nie powoduje skutków ubocznych i jest bardzo skuteczny. Ale niezwykle trudno dostępny;
- Rozwiązanie Shilajit. Ma wiele pozytywnych recenzji, nie jest kompatybilny z napojami alkoholowymi;
- Korzeń żeń-szeństabilizuje produkcję testosteronu, poprawia ogólny stan zdrowia;
- Orzechy włoskie połączone z miodemznacząco poprawiają męskie samopoczucie i libido.
Leki
Drastycznymi metodami na zwiększenie potencji po 40 latach są leki. Na półkach aptek pojawiają się produkty farmakologiczne, pomagające rozwiązać męskie problemy.
- Pierwszy lek mający na celu zwiększenie męskiej potencji. Jest przepisywany mężczyznom nie tylko po 40 latach. Młodzi mężczyźni mogą z niego korzystać bez obawy, że dama się o tym dowie. Po zażyciu produkt symuluje naturalną erekcję.
W związku z popularnością tego leku pojawiło się wiele podobnych leków o identycznych składnikach aktywnych.
Skutki uboczne: krwawienia z nosa, ból głowy, przekrwienie błony śluzowej nosa, zawroty głowy, wymioty.
- Lek, którego działanie utrzymuje się przez 3 dni w jednej tabletce. Dzieje się tak ze względu na długi okres usuwania składników leku z organizmu. Stosowanie tego leku jest niepożądane u osób z patologiami wątroby i nerek. Na półkach aptek pojawiło się wiele analogów.
Zapobieganie
Aby nawet po 40 latach czuć się młodo seksualnie, należy od razu zadbać o własne zdrowie.
Zbilansowana dieta, umiarkowana aktywność fizyczna, spacery na świeżym powietrzu, stałe stosunki seksualne to klucz do dobrego zdrowia na długi czas!
Dbajcie o siebie i bądźcie zdrowi!